Szanowni Państwo,
już po raz piąty zapraszamy Państwa do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej poświęconej profesjom Pielęgniarki i Położnej oraz innym zawodom medycznym.
Miło nam poinformować, że patronat honorowy nad naszym wydarzeniem ponownie objęły Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych oraz Warszawska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych.
Warszawska Uczelnia Medyczna postawiła sobie ambitne cele. Gruntowne wykształcenie kolejnych pokoleń medyków to poważne wyzwanie i zobowiązanie. Stawiamy na rozwój i najwyższą jakość kompetencji. Systematycznie i konsekwentnie modernizujemy naszą bazę dydaktyczną oraz niezmiennie współpracujemy w zakresie dydaktyki, z ekspertami, praktykami zawodów medycznych. Rozwijamy działalność naukową.
Niezwykle ważnym elementem naszej pracy na rzecz upowszechnia wiedzy o zawodach medycznych oraz wymiany doświadczeń w gronie ekspertów są nasze Konferencje Naukowe.
Zapraszamy Państwa do udziału w V, Jubileuszowej Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Warszawskiej Uczelni Medycznej 25 maja 2024 r. od godz. 9.00.
Tematem wydarzenia są Wyzwania w nauce i praktyce z perspektywy pielęgniarstwa i położnictwa oraz innych zawodów medycznych.
W gronie ekspertów i specjalistów: pielęgniarek, położnych, lekarzy, a także fizjoterapeutów, ratowników medycznych, będziemy rozmawiać o roli komunikacji w zespołach terapeutycznych oraz interdyscyplinarności w nauce i praktyce pielęgniarstwa i położnictwa i innych zawodów medycznych.
Nasza Konferencja przebiegać będzie w dwóch sesjach:
SESJA I - W sesji pierwszej chcemy zwrócić szczególną uwagę na znaczenie komunikacji pomiędzy poszczególnymi osobami stanowiącymi zespoły terapeutyczne w systemie ochrony zdrowia. Temat jest ważny. Skuteczna komunikacja to jeden z najistotniejszych atrybutów powodzenia procesu leczenia i oceny skuteczności i jakości świadczenia medycznego. Nie bez znaczenia jest fakt, że zadania stojące przed zespołem terapeutycznym dotyczyć powinny: wspólnoty celu działania i odpowiedzialności za jego realizację, wspólnego ustalenia zakresu procedur medycznych oraz związanych z nimi indywidualnych obowiązków i uprawnień, oraz sprawnego obiegu informacji.
SESJA II – W sesji drugiej, poświęconej interdyscyplinarności w nauce i praktyce pielęgniarstwa i położnictwa i innych zawodów medycznych, podkreślimy samodzielność zawodową pielęgniarek, położnych i innych zawodów medycznych w wymiarze praktycznym. Wartym podkreślenia jest fakt właściwie rozumianej samodzielności zawodowej oraz praktyczne korzystanie w systemie ochrony zdrowia z wysokich kompetencji pielęgniarek, położnych i innych medyków. Samodzielność to przede wszystkim odpowiedzialność zawodowa i profesjonalne kompetencje. Niezwykle istotnym elementem rozwoju pielęgniarstwa i położnictwa jest wykorzystywanie wyników badań naukowych w praktyce zawodowej pielęgniarki i położnej – o tym, także będziemy rozmawiać w gronie ekspertów.
Partnerami V Konferencji Naukowej WUMed są: Warszawska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych, Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe, EDRA Urban & Partner – wydawnictwo medyczne, Fundacja Kobiety Medycyny, Laboratorium Symulacji Medycznych w Suwałkach, Fantomy Medyczne i Szkoleniowe w Katowicach, Unia Polskich Przedsiębiorców, Specjalistyczna Przychodnia Radiologiczna Radio Medica w Warszawie.
Patronat medialny objęły: Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych - pielegniarki.info oraz najstarsze polskie wydawnictwo medyczne PZWL- wydawnictwo lekarskie.
Każdy może do nas dołączyć za pośrednictwem internetowej transmisji, m.in. na kanale Youtube i FB uczeni.
Zapraszamy do udziału w konferencji i życzymy owocnych obrad.