Szanowni Państwo,
już po raz trzeci zapraszamy Państwa do udziału w Konferencji Naukowej poświęconej wyjątkowym profesjom Pielęgniarki i Położnej.
Warszawska Uczelnia Medyczna przygotowuje do samodzielnej, profesjonalnej pracy praktyków zawodów medycznych i tych, z zakresu nauk o zdrowiu. Konsekwentnie dążymy także do popularyzacji i upowszechnienia wiedzy na temat praktyki kształcenia i wykonywania zawodów medycznych. Już nie tylko potrzeba społeczna i ta, rynku pracy dyktują konieczność stałego i jak najbardziej fachowego przygotowania nowych medyków.
Ponad osiem godzin obrad, kilkudziesięciu wyjątkowych prelegentów i niezwykle ważnych tematów dla środowiska pielęgniarek i położnych. Tak było 28 maja. „Na gorąco” po zakończeniu wydarzenia rozmawialiśmy z pomysłodawczynią i główną organizatorką Konferencji, prof. Joanna Jasińską, prorektor ds. dydaktyki i rozwoju WUMed.
Uczestnicy:
Komitet Naukowy Konferencji:
Lista prelegentów według kolejności wystąpień (patrz AGENDA):
Szczególowy program Konferencji Pielęgniarstwo i położnictwo w dobie wyzwań globalnych i aktualnych potrzeb zdrowotnych - próba diagnozy i rekomendacje.
Obrady konferencji były transmitowane na żywo na kanale Youtube oraz na profilu Facebook Uczelni. Zapraszamy do obejrzenia retransmisji wydarzenia oraz bogatej galerii zdjęć ze studia Konferencji.
Rozmowa z dr nauk o zdrowiu Moniką Tomaszewską, dyrektor Departamentu Strategii i Innowacji Medycznych, Koordynacja Opieki Szpitalnej Emergency LUX MED.
Od paru już lat, Warszawska Uczelnia Medyczna podczas wydarzeń czy też w treści publikacji podkreśla, jak bardzo zmieniła się ranga zawodu pielęgniarki, i w postrzeganiu społecznym, i w grupie zawodów medycznych. Tymczasem mówi Pani: Sami sobie umniejszamy rangę naszego zawodu, mamy pewien kompleks niższości zupełnie niezrozumiały. No właśnie, dlaczego tak się dzieje, z czego to wynika?
Rozmowa z prof. Dorotą Kilańską z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi - Zakład Koordynowanej Opieki, Dział Rozwoju Systemów Ochrony Zdrowia UMed, Prezesem Florencja - fundacja na rzecz upowszechniania cyfryzacji i rozwoju standardów opieki, zasiadającą w Radzie Przejrzystości Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.
Pani Profesor gdyby mogła Pani dokończyć zdanie: współczesna pielęgniarka to....
Rozmowa z mgr Katarzyną Kowalską, Prezes Stowarzyszenia Pielęgniarki Cyfrowe.
Pani Prezes, podczas III Konferencji WUMed poruszyła Pani niezwykle istotny temat jakim są niezbędne elementy systemu pielęgniarstwa i położnictwa. Wymieńmy je.
Kontynuujemy cykl wywiadów z prelegentami III Konferencji WUMed. Dziś rozmowa z mgr Barbarą Kaliwodą, wykładowcą WUMed, pielęgniarką, socjologiem.
Dziś system ochrony zdrowia w Polsce mierzy się z niespotykanym dotąd masowym jednoczasowym napływem gości rezydentów, którzy objęci są opieka medyczną. Pracownicy ochrony zdrowia mierzą się więc z nowym, trudnym zjawiskiem. To wyzwanie.
Najdłużej działające wydawnictwo medyczne w Polsce kolejny raz dołączyło do grona partnerów Ogólnopolskiej Konferencji Warszawskiej Uczelni Medycznej, przyjmując status Patrona medialnego wydarzenia.